Potworów

 

Potworów to malownicza miejscowość, położona na Przedgórzu Sudeckim w bliskim sąsiedztwie bardzkiego kompleksu leśnego. Przez całą wieś przepływa górski potok Mszanica, który uchodzi do rzeki Nysy Kłodzkiej.

Krystalicznie czyste powietrze, spokojne i ciche otocznie sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Tanie noclegi Kotlina Kłodzka potworow-3 potworow-2

We wsi znajdują się dwie zabytkowe kapliczki, związane z dolnośląskim kultem maryjnym. Starsza z nich została wzniesiona w XVIII w., w czasach, gdy Śląsk należał do Prus. Innym miejscem wartym zobaczenia jest średniowieczny krzyż pokutny, znajdujący się w odległości 50 m od naszego gospodarstwa agroturystycznego. Wedle tradycji, krzyże pokutne były stawiane przez morderców w miejscu popełnienia przez nich zbrodni, dzięki czemu darowano im życie.

Przez wieś przebiegają ścieżki rowerowe prowadzące z Bardo do Srebrnej Góry – miejscowości, w której znajdują się forty wojenne i inne budowle militarne. Zwolennicy turystyki pieszej mogą spędzać czas na szlakach turystycznych.

W Potworowie znajdują się dwa sklepy, otwarte 7 dni w tygodniu, a także kursuje komunikacja PKS oferująca połączenia z Ząbkowicami Śląskimi, Bardem, oraz Kłodzkiem.

W Potworowie warto zobaczyć:

  • kapliczkę z okresu Baroku,
  • średniowieczny krzyż pokutny,
  • zabytkową zabudowę miejscowości.

W wolnych chwilach można udać się na wycieczkę pieszą lub rowerową. Od południowej strony Potworów otoczony jest rozległymi lasami, latem obfitymi w jeżyny i inne owoce leśne, a jesienią stają się one rajem dla grzybiarzy. Niedaleko od naszego gospodarstwa znajdują się również stawy rybne oraz stadnina koni.

W Potworowie znajdziecie Państwo wszystko, czego potrzeba do udanego wypoczynku. Cisza, spokój oraz czyste powietrze to tylko część naszych atutów.