Śliczne lustra na wymiar Warszawa w nowym wnętrzu

Remont lokalu to dość spore wyzywanie dla wszystkich. Od czego należy zacząć aby przebiegał on prawidłowo. Na samym wstępie powinniśmy znaleźne spółkę, która zajmie się naszym wnętrzem i przygotuje czynność, taką jak oczekujemy. Dla mnie np. najważniejsze okazały się meble , a moim najważniejszym punktem w całym lokalu są zwierciadła. Więc chciałaby skoncentrować się na nich przede wszystkim.

Zwierciadło i jego historia

Każdy pierwotny człowiek kierował się swoim odbiciem i była to w konkretnym rodzaju magia jak zauważenie swojego odzwierciedlenia w wodzie lub w innym materiale. Widoczne są one już w X wiekiem p.n.e kiedy to w Cesarstwie Rzymskim lustra wykonane z żelaza zaczęto zastępowano lustrami szklanymi , które zawierały w sobie produkt taki jak ołów czy srebro. Na starcie XVII wieku najpopularniejszym producentem luster na świecie była Wenecja, której zwierciadła stanowiły najidealniejsze na świecie dlatego iż były one wykonywanie ze szkła. Z czasem Wenecja zaczęła tracić swój stan i w XIX wieku zwierciadła często ściągano z Francji i Anglii, które stawały się się głównym ich dostawcą na Europę. Lustra pojawiały się przede wszystkim w galeriach, teatrach w pomieszczeniach popularnych i wspaniałych. Powstał tzw specjalny dodatek meblowy – konsola połączenie sprzętu z zwierciadłem, która była niezastąpionym elementem wystroju wnętrza. Stały na niej drogie zegary czy wazy. Najdroższe lustra na świecie są firmy „Venice Mirror” przygotowywanych i wyprodukowanych przez spółkę Boca Do Lobo. Pojedyncze zwierciadło osiąga cenę nawet 20 tys euro.

Lustra na wymiar, które robi mi zaprzyjaźniony szklarz są wyjątkowe i ponadczasowe. Na samym początku chwiałaby wam zaprezentować ich typy.

Lustra podział ze względu na szkło:

  • Szkło hartowane – jest to najbardziej twardy rodzaj szkła o ogromnej wytrzymałości mechanicznej. Jego cechą jest to że przy rozbiciu pęka bez rozpryskiwania. Wykorzystywane jest np. jako szyby do samochodów, przy barierkach do schodów, szklane półki, szyby antywłamaniowe jako lustra, które narażone są na kluczowe obciążenia.
  • Szkło klejone – możemy je napotkać w wielu miejscach, ale najciekawsze to np. okulary przeciwsłoneczne. Szkło ma wiele warstw, dzięki czemu przy rozbiciu nie rozpryskuje się. Jest one klejone z kliku warstw doskonale do siebie przylegających.
  • Szkło Antisol-barwione- wolno je napotkać w wielu kolorach od zieleni do grafitu. Im grubsze tym szkło staje się bardziej intensywne. Stanowi wspaniałe użycie do np. wystaw sklepowych, gdyż jest o wiele mniej przepuszczalne od normalnego białego szkła.

Lustra Optiwhite – doskonałe do białych, białych lokali. Tego modelu zwierciadła odbijają doskonale światło, lepiej niż zwykłe lustra Grubości luster. Za standard przyjęło się iż jest to 3mm ale oczywiście w meblach możemy dać zwierciadła grubsze 5-7 mm jeśli mamy, że mogą one być wrażliwe np. na wilgoć lub zniszczenia.

Popularną formą lustra są zwierciadła weneckie, które z jednej strony odbijaj światło , i z drugiej części nie. Mają one określona powłokę, gdzie z jednej części widzimy co się dzieje z drugiej ale odwrotnie już nie. Na pewno na filmach kryminalnych widzieliście tego typu lustra np. w pokojach przesłuchań. Co bandyta będąc w pomieszczenia nic nie widzi, a policja może go widzieć. Często wykonując głupie mini do czarnej ściany. Przypomina to bardzo śmieszne. Moje specjalne lustra kryształowe. Teraz już tak na prawdę nie robi się takich dobrych luster kryształowych. Jest to wywołane regulacjami jakie wprowadziła Unia Europejska. Eliminacja ołowiu wtedy właśnie główna przyczyna, zamiata niego wykorzystuje się żelazo, ale wtedy na krawędziach zielonkawą barwę, co nie zawsze pięknie się prezentuje. Lecz z spółek znalazła na to rozwiązanie, aby lustra zachowały swoja funkcjonalność ale miały ograniczoną zawartość żelaza jest to tzw szkło OptiWhite™ firmy Pilkington. Jest to szkło o znacznie dużej przepuszczalności światła, na ich stronie internetowej możemy wyszukać towary jak solary, lustra kryształowe.

Lustra kryształowe teraz a dawniej.

Którykolwiek z nas widział relację i pamięta zwierciadło do którego odnosiła się królowa. Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie. Teraz lustra kryształowe są znacznie bardziej dokładniejsze wyprodukowane niż dawniej. Są gładkie, a ich granice prezentują się o wiele ładniej. innowacyjne zwierciadło kryształowe to lustro wykonane ze szkła OptiWhite™, ale zawsze rysuje się naprawdę ładnie.

Tak mnie interesuje gdzie wy macie swoje lustra. Bo właśnie typem jest korytarz i oczywiście łazienka. Będąc na wakacjach bardzo spodobały mi się małe lutra powiększające w łazienkach. Znakomicie nadają się one do makijażu lub dla mężów do golenia. U nas w Polsce nie jest to popularne jednak ja przy remoncie na pewno zainstaluje takie lustra u siebie w domu. Można je świetnie podświetlić co sprawi, iż nasz makijaż zazwyczaj będzie idealnie położony. Kolejnym dobrym sposobem na lustra możemy zobaczyć w telewizji jak Gesserowa w większości knajp wykańcza nimi wnętrze. Jest to| dość ciekawy sposób na zwiększenie optycznie restauracji. Nie zależnie| czy mówimy tutaj o lokalu czy o np. małym salonie w apartamencie. Lustra nadają klasy każdemu pomieszczeniu oraz zawsze idealnie się prezentują. Potrafimy je oprawić jak obraz w ozdobne ramy, które w eleganckich mieszkaniach na pewno dodadzą klasy.

Przepowiednia dotycząca lustra

Każdy spośród nas wierzy, że zbicie zwierciadła to mocno rozległy pech. Mówi się wówczas, ze grozi nam 7 lat nieszczęść. Czemu aż tyle? Wywodzi się to jeszcze ze starożytności, gdzie ludzie myśleli, że tyle trwa cykl naszego życia 7 lat szczęśliwych oraz złych. Stłuczone szkło należy jak najszybciej usunąć z lokalu. Niektórzy uważali, że należy zapalić gromnice, kadzidło lub pomalować zbite szkło sprejem ażeby nie mogła z niego wydobyć się zła magia. Dużo kobiet używa tenże sposób do dziś.

Lustra na wymiar https://cienkusz.com.pl/lustra-na-zmowienie-warszawa były i będą znakiem dostatku i coraz częściej do nich wracamy choćby w nowoczesnych pomieszczeniach.