Ładne materace rehabilitacyjne do snu w ogromnych marketach.

Zdrowy sen to norma, natomiast od czego on jest uzależniony? Wiele czynników wpływa na nasz sen w nocy jednym z nich jest niezawodny i komfortowy materac. Pamiętajmy, że w łóżku spać możemy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być praktyczny, ale dawać komfort naszemu .kręgosłupowi. W małych sypialniach ludzie często zastępują dobry materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu wcale nie otrzymamy.

Na co zwrócić szczególną uwagę nabywając komfortowe materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego twardość to podstawowy element który musimy brać pod rozwagę przy zakupie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wymienić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tegoż która jednostka naszego ciała ma być podwyższona w czasie odpoczynku. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy podział na symbole twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Ustala się że dziewczyny cięższa winnym mieć materac twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, że kobieta o wadze 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 osoba o wadze 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko zależne jest tu od naszej wagi i wzrostu. Dlatego gdyby nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w hipermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub lekarza żeby kupić materac rehabilitacyjny. Niezmiernie istotna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała układa się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej miękki. Jeśli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materace rehabilitacyjne twardsze.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tu założenie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie odpoczynku. Winnym być antyalergiczne także nie uciskać podczas snu na żaden punk, aby przepływ krwi był normalny. Musi również mieć doskonałą wentylację i wchłaniać wilgoć. Właściwie przystosowany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści stawów i przynieść ulgę dla pań z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zmniejszają ryzyko powstawania odleżyn. Dobry do naprawy stawów i mięśni po wyczerpującym dniu lub po przebytych urazach.

Polecany szczególnie materace rehabilitacyjne osobom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe stawy
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w ciągu rehabilitacji

Jakie wyróżniamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tym względem są najwłaściwszym wyborem, bowiem bardzo łatwo w nich zachować komfort i czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej przystosowują się do naszego kręgosłupa podczas odpoczynku, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Drugim typem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeśli chodzi o komfort na pewno wyższy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o higienie, którą w tym fakcie ciężko jest utrzymać. Widać jak ważny jest dobór dobrego materaca. Często ignorujemy ten element , kiedy kupujemy nowe łóżko. Normalny materac powinien również mieć prawidłowe wypełnienie

Rodzaje wykonań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej oczywistą jest tu termoelastyczna piana , która dopasowuje się do ciała i jest trwała na wilgoć. Ciekawie prezentuje się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest toż w pewnym sposobie oryginalne rozwiązanie, ale dzięki temu przeciwdziała przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy odznacza się przede wszystkim tym, ze zbudowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc model materac idealny dla pań o nietypowej wadze, gdyż dopasowuje się dobrze do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim połączone ze sobą, dzięki czemu zachowuje on odpowiedniejszą sprężystość. Choć w tym modelu jedna sprężyna wpływa na inną i potrafi być efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są oddzielnie, każda w osobnej kieszeni. Działają one samodzielnie dlatego zwiększają one komfort korzystania. Niezmiernie istotne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten rodzaj materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Dostarczy on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla pań niezdecydowanych. Bardzo doskonałej jakości i zapewniają również duży komfort. Możemy je również używać kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest solidny również odpowiednio przepuszczalny.

Wybór odpowiedniego materaca jest naprawdę bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia lecz również dla naszego całego dnia. Sami rozumiemy jak niewyspanie może zaburzyć nam najszczęśliwszy dzień. Człowiek, który nie mógł się odpocząć jest nerwowy i nic mu się nie układa dobrze jest zatem coś mieć na czym będzie nam się fajnie i komfortowo spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę spać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż chodzę spać w dzień. Lepiej unikać także kupić naprawdę wyjątkowy materac, na jakim będziemy spać jak niemowlak. Właściwa jest również poszewka na materac żeby była przystępna w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w lokalach maja niewielka pojemność, dlatego ja wolę poszewki na materace rehabilitacyjne , które są dzielone na 2 strony i rozkładane Wtedy o wiele łatwiej jest nam ją uprać i ubrać. Regularnie wykorzystywany sposób, by pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 sekund po tym momencie czyścimy. Jest więc bardzo opłacalne wyjście dla wszystkich pań leniwych, ale za to bardzo dobre.